+48 500 228 500

BLEFARO – KOREKTA POWIEK

ZABIEG KOREKTY POWIEK (BLEFARO) – OPERACJA KOREKTY POWIEK W LUBLINIE

BLEFARO PLASTYKA LUBLIN

Oczy są jednym z kluczowym elementów naszej twarzy. Spotykając nową osobę to właśnie od wyglądu oczu zależy tzw. pierwsze wrażenie. Niestety z upływem czasu wygląd powiek ulega widocznym, niekorzystnym zmianom, które powodują, że twarz wydaje się smutna, zmęczona i ogólnie mniej atrakcyjna. Operacja powiek górnych to skuteczna metoda poprawy wyglądu okolicy oczu oraz całej twarzy. Efekty wykonanego zabiegu są długotrwałe i sprawiają wrażenie optycznego odmłodzenia twarzy. Dzięki temu osoby, które zdecydują się poddać temu zabiegowi, będą czuć się radośniejsze i pewniejsze siebie. Nasza klinika medycyny estetycznej w Lublinie oferuje kompleksowe podejście do tego zabiegu, dbając o precyzję i Państwa bezpieczeństwo.

PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH LUBLIN – DLA KOGO JEST TEN ZABIEG?

Zabieg plastyki powiek najczęściej wykonywany jest u kobiet i mężczyzn powyżej 35 roku życia, aczkolwiek zdarzają się też przypadki młodszych pacjentów, u których z powodów genetycznych okolica oczu starzeje się szybciej. Na zabieg chirurgicznej korekty powiek można zdecydować się z wielu względów. Po pierwsze jest on przeznaczony dla osób, które nie są zadowolone z wyglądu skóry wokół oczu i chciałyby pozbyć się smutnego i zmęczonego spojrzenia oraz wizualnie odmłodzić swoją twarz. Do kliniki medycyny estetycznej Lublin zgłaszają się również Pacjenci zmagający się z opadającą powieką. Jest to kłopot nie tylko estetyczny ale przede wszystkim funkcjonalny, ponieważ taka przypadłość może w sposób znaczący pogarszać i ograniczać pole widzenia (np. uniemożliwiając czytanie z powodu znacznego opadnięcia – przy patrzeniu w dół).

Zabieg, zależnie od rodzaju rozpoznanych zmian, polega na redukcji/repozycji tkanek miękkich (skóry, tkanki tłuszczowej, mięśni) lub może obejmować procedury dodatkowe (np. korektę opadania powiek).

JAKIEGO EFEKTU MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ PO ZABIEGU?

Plastyka powiek górnych to operacja, która polega na wycięciu nadmiaru wiotkiej skóry i tkanki podskórnej oraz usunięciu tłuszczu w celu odsłonięcia głębszych struktur (rozcięgna dźwigacza powieki i kostnej krawędzi oczodołu). Wskazaniem do zabiegu mogą być względy czysto estetyczne, jeżeli zależy Ci na odmłodzeniu wyrazu twarzy, optycznym „otworzeniu” oczu i odświeżeniu spojrzenia lub zdrowotne, gdy fałd skóry ogranicza pole widzenia utrudniając codzienne funkcjonowanie.

Przed przystąpieniem do zabiegu operacji powiek górnych w Lublinie konieczna jest wcześniejsza konsultacja w klinice medycyny estetycznej Pure Aesthetic Lublin, podczas której lekarz kwalifikuje do zabiegu oraz omawia wszelkie kwestie związane z dostosowaniem go do potrzeb Pacjenta. Dzięki temu zapewnimy Ci kompleksową opiekę przed, w trakcie i po operacji powiek w Lublinie.

OPIS ZABIEGU

Na trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki obniżające krzepliwość krwi. W trakcie zabiegu korekty powiek Dr Siembida Maciej (Lekarz medycyny estetycznej w Lublinie) za pomocą cięcia wykonanego w załamaniu powieki górnej (w bruździe powieki górnej) usuwa zwiotczałą skórę. Dzięki precyzyjnemu nacięciu blizna jest schowana w fałdzie powiekowym a więc praktycznie niewidoczna. Rana powstała w trakcie nacięcia jest zszywana bardzo cienkim szwem, który następnie zostaje zabezpieczony specjalnymi plastrami steri-strip.

ZALECENIA POZABIEGOWE

Bezpośrednio po zabiegu korekty powiek w celu zmniejszenia obrzęku, siniaków i ogólnego dyskomfortu należy przykładać chłodne kompresy na oczy. W okresie pooperacyjncym, przez kilka pierwszych dni należy utrzymywać głowę uniesioną na poduszcze poczas snu oraz powstrzymywać się od wysiłku fizycznego. Kilka dni po operacji nie należy przeciążać oczu oglądaniem telewizji, pracą przy komputerze czy czytaniem książek. Wizyta kontrolna podczas której dr Maciej Siembida usuwa szwy oraz nadzoruje proces rekonwalescencji umawiana jest po 7-8 dniach od wykonania zabiegu. Ewentualne obrzęki i zasinienia tkanek wokół oczu ustępują w ciągu 2-3 tygodni.

PRZECIWWSKAZANIA

  • ciąża: zabieg nie jest zalecany w przypadku ciąży oraz karmienia piersią
  • cukrzyca
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • tendencje do tworzenia bliznowców
  • choroby nowotworowe
  • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne

PRZEBIEG ZABIEGU

Procedura może trwać od 1 godziny do 2 godzin, zależnie od rozmiaru powierzchni zabiegowej. Należy doliczyć czas wymagany do przygotowania zabiegu tzn. obszar zabiegowy znieczulany jest kremem znieczulającym i pacjent musi znieczulić się od 30 – 45 minut.

Procedura polega na stymulacji i dostarczaniu bezpośrednio do skóry właściwej energii RF za pośrednictwem głowicy zaopatrzonej w sterylną, jednorazową końcówkę  z 36 elektrodami mikroigłowymi. Dyskomfort i bolesność podczas zabiegu są bardzo małe.

CENNIK

ZABIEGCENA
USUNIĘCIE PODUSZEK BICHATA3500 ZŁ
BLEFAROPLASTYKA (PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH)4000 ZŁ
KOREKCJA ODSTAJĄCYCH MAŁŻOWIN USZNYCH4000 ZŁ
DIRECT BROW LIFT 4000 ZŁ
BROW LIFT + PLASTYKA POWIEK7000 ZŁ
BULLHORN LIPLIFTOD 4000 ZŁ
WSZYWKA STANDARD (ESPERAL) DISULFIRAM700 ZŁ
WSZYWKA PREMIUM (ESPERAL) DISULFIRAM900 ZŁ
WSZYWKA VIP (ESPERAL) DISULFIRAM1200 ZŁ
USUNIĘCIE IMPLANTU ANTYKONCEPCYJNEGO 
(Implanon NXT)
500 ZŁ
BADANIE HISTOPATOLOGICZNE100 ZŁ

Dr Maciej Siembida – Pure Aesthetic – Medycyna Estetyczna Lublin – Zabieg Korekty Powiek – Operacja korekty powiek w Lublinie

LASER FRAKCYJNY CO2
LASER FRAKCYJNY CO2

LECZENIE BRUKSIZMU
LECZENIE BRUKSIZMU

BOTOKS
BOTOKS