+48 500 228 500

LECZENIE ALKOHOLIZMU LUBLIN

LECZENIE ALKOHOLIZMU LUBLIN

Pure Aesthetic - medycyna estetyczna w lublinie

Zabieg zaszycia alkoholowego w Pure Aesthetic w Lublinie jest zabiegiem bezpiecznym i bezbolesnym. Wszycie esperalu wykonywane jest przez lekarza specjalisty z Lublina i wraz ze wstępną konsultacją medyczną w naszym gabinecie trwa ok 30 minut. Lekarz na miejscu określa stan zdrowia pacjenta i wybiera w jakiej dawce wszyć esperal. Jest to w 100% anonymowo

Skuteczne leczenie alkoholizmu – wszywka alkoholowa Lublin

Alkoholizm niszczy relacje prywatne i zawodowe, rozbija rodziny oraz odbiera zdrowie i pieniądze, dlatego bardzo ważne jest podjęcie walki z tą chorobą. Leczenie alkoholizmu to skomplikowany proces, wymagający od chorego dużego samozaparcia i wspierania się wieloma formami pomocy.

Jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia uzależnień jest wszywka alkoholowa. Potwierdzają to lekarze i pacjenci, którzy poprzez zabieg wszycia esperalu pokonali wieloletnią chorobę alkoholową. Klinika leczenia alkoholizmu Pure Aesthetic, zlokalizowana w Lublinie, oferuje zabieg wszycia esperalu w komfortowych i bezpiecznych warunkach oraz 100% dyskrecja.

Pure Aesthetic - medycyna estetyczna w lublinie

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ESPERAL ? WSZYWKA ALKOHOLOWA LUBLIN

Wszywka alkoholowa jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej znanych farmakologicznych metod leczenia uzależnień. Wszywka alkoholowa to nic innego, jak sterylna tabletka przeznaczona do implantacji podskórnej. Esperal , łącząc się z alkoholem, wywołuje liczne negatywne reakcje. W skutek tego przyjęcie nawet niewielkiej ilości alkoholu, mając w organizmie preparat, powoduje reakcję organizmu przypominającą ostre zatrucie alkoholowe. Objawami mogą być nudności, wymioty, brak tchu, pocenie się, zaczerwienienie twarzy, skoki ciśnieniowe, bóle i zawroty głowy, duszności, przyśpieszone bicie serca, silny lęk. Reakcja organizmu na alkohol jest przy tym niemal natychmiastowa.

Wszywka alkoholowa, jest jednym z elementów terapii awersyjnej, tj. leczenie alkoholizmu poprzez wywołanie u chorego awersji do wysokoprocentowych trunków alkoholowych. W dalszej perspektywie sprawia, że uzależniony całkowicie rezygnuje z picia alkoholu.

Klinika leczenia alkoholizmu Pure Aesthetic Lublin: najskuteczniejsza metoda leczenia alkoholizmu – wszywka dla alkoholika

* W razie pytań dotyczących diagnozy lub leczenia należy skontaktować się z naszym doświadczonym lekarzem 

JAK I GDZIE UMIESZCZANA JEST WSZYWKA ALKOHOLOWA ?

Podczas mało inwazyjnego zabiegu chirurgicznego wykonywane jest niewielkie nacięcie skóry, następnie tabletka umieszczana jest przez lekarza na głębokości kilku centymetrów, najczęściej pod powięź mięśnia pośladkowego wielkiego lub w okolicy łopatkowej. Nie ma również konieczności rekonwalescencji po zabiegu. Pacjent może od razu powrócić do pracy i normalnej aktywności fizycznej. W ciągu kilku dni po zabiegu na ciele pacjenta pozostaje jedynie niewielka blizna. Możliwe jest także wykorzystanie szwów rozpuszczalnych – w takiej sytuacji nie jest potrzebna kolejna wizyta w klinice leczenia uzależnień Pure Aesthetic Lublin.

Po wszyciu preparatu powoli uwalnia się do krwi, co przy normalnym trybie życia nie wywiera istotnego wpływu na organizm pacjenta. Jego działanie widoczne jest dopiero po zażyciu alkoholu. Wynika to z faktu, że wszywka alkoholowa – blokuje enzym biorący udział w metabolizmie alkoholu, przez co w ciele pacjenta gromadzi się aldehyd octowy, główny sprawca zatrucia alkoholowego. W efekcie chory kilka minut po zażyciu wysokoprocentowego napoju czuje zwielokrotnione i wzmocnione objawy zatrucia alkoholowego.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Zabieg jest w pełni bezbolesny, dzięki wykorzystaniu znieczulenia miejscowego. Klinika leczenia uzależnień Pure Aesthetic w Lublinie, oferuje tego typu znieczulenie w cenie wykonania zabiegu wszywka alkoholowa.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?​

Zabieg wymaga od pacjenta powstrzymania się od picia alkoholu przez co najmniej 24 godziny od planowanej daty zabiegu. Lekarz podczas wizyty informuje szczegółowo pacjenta o możliwych zagrożeniach związanych ze spożyciem alkoholu w trakcie stosowania leku. Preparat może zostać zastosowany do leczenia uzależnień tylko po podpisaniu przez pacjenta oświadczenia zgody na zabieg. Pacjent przed zabiegiem jest badany na obecność alkoholu alkomatem.

Zabieg wraz z zebraniem dokładnego wywiadu trwa około 30 minut. Klinika leczenia alkoholizmu oferuje zabieg wszycia preparatu wykonywany przez doświadczonych lekarzy chirurgów w komfortowych i bezpiecznych warunkach w mieście Lublin.

JAK DŁUGO DZIAŁA ESPERAL ?

Czas działania leku wynosi od 8 do 12 miesięcy. Po upływie tego czasu wszywka alkoholowa można zostać powtórzona.

Warto pamiętać, że leczenie alkoholizmu powinno być wspierane także innymi metodami, w tym ciągłą terapią, która pomoże przetrwać trudny okres odstawienia alkoholu oraz zwiększy szanse na powodzenie zastosowanych metod i trwałe wyjście z nałogu.

Klinika leczenia alkoholizmu Pure Aesthetic Lublin: najskuteczniejsza metoda leczenia alkoholizmu – wszywka dla alkoholika

CENNIK

WSZYWKA STANDARD

700 zł

– podstawowa dawka leku Esperal.
– nierozpuszczalne nici.
– wizyta kontrolna ze sciągnięciem szwów 50 zł

WSZYWKA PREMIUM

900 zł

– większa dawka leku Esperal niż w szywce standard
– rozpuszczalne nici
antybiotyk podawany domięśniowo
– wizyta kontrolna bezpłatnie

WSZYWKA VIP

1200 zł

– maksymalna dawka leku
– rozpuszczalne nici
– antybiotyk podawany domięśniowo
– wizyta kontrolna bezpłatna

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Klinika leczenia uzależnień Pure Aesthetic oferuje Państwu również wsparcie psychologiczne w walce w leczeniu choroby alkoholowej. Szczegółowe informacje dostępne w Klinice.