LASER FRAKCYJNY CO2

+48 500 228 500

Laser frakcyjny CO2 to ultra nowoczesne urządzenie służące do trwałej i całkowitej regeneracji skóry oraz intensywnej stymulacji syntezy nowego kolagenu. Efekty są szybkie i niemal natychmiast zauważalne, dlatego zabiegi wykonywane laserem CO2 należą do ulubionych zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy.

LASER FRAKCYJNY – DLA KOGO ZABIEG?

Laser frakcyjny jest urządzeniem przeznaczonym do trwałej i całkowitej regeneracji, odmłodzenia skóry z uszkodzeniami posłonecznymi, poprawy odcienia i tekstury skóry, wygładzenia zmarszczek, blizny po szyciu chirurgicznym, a także niemalże całkowitej redukcji blizn potrądzikowych.

JAKIEGO EFEKTY MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ PO ZABIEGU?

Już po pierwszym zabiegu widać wyraźną poprawę kondycji skóry. Efekty są postępujące w czasie. Pełen rezultat zabiegu osiągamy w ciągu 6 miesięcy po zakończonej terapii.Sam zabieg jest bezpiecznya proces gojenia jest bardzo przewidywalny – praktycznie bezpośrednio po można wrócić do codziennych czynności, można się myć i używać kosmetyków. Zabieg należy powtórzyć 3-6 razy (w zależności od problemu z jakim się zmagamy), aby doprowadzić do pełnej wymiany skóry na nową. Typowa przerwa między zabiegami to 2-4 tygodni.  Zabiegi laseroterapii łączone z osoczem bogatopłytkowym znacznie przyspieszają regenerację skóry po zabiegu i dają lepszy efekt finalny.

WSKAZANIA
 • Lifting skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, ramion, brzucha – likwidacja wiotkiej skóry
 • Blizny potrądzikowe
 • Wygładzenie i odmłodzenie skóry
 • Zmarszczki i wiotkość skóry wokół oczu i ust (również na powiekach)
 • Głębokie zmarszczki
 • Poszerzone pory i niejednolity odcień skóry
 • Blizny pooparzeniowe
 • Redukcja rozstępów
 • Redukcja cellulitu
 • Fotouszkodzenie i fotostarzenie skóry
 • Przebarwienia posłoneczne, polekowe, hormonalne i pozapalne
 • Plamy starcze
 • Blizny pooperacyjne
 • Niejednolity koloryt skóry
OPIS ZABIEGU 

Najnowszej generacji laser frakcyjny wykonuje w skórze objętej terapią tysiące drobnych i głębokich mikrouszkodzeń termicznych. Laser frakcyjny wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Im głębiej dociera światło lasera, tym większa jest wytwarzana ilość nowej tkanki. Energia lasera dostarczana przy pomocy skanera frakcyjnego pozostawia między otworkami pomosty nienaruszonej skóry przyspieszające proces jej regeneracji. Dzięki temu proces leczenia postępuje bardzo szybko, bez tworzenia widocznej rany.

ZALECANIE POZABIEGOWE
 • na 7 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych (aspiryna, nurofen, ibuprofen, ketonal, diclofenak); dopuszcza się stosowanie paracetamolu
 • na 7 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować ziół (w szczególności: dziurawiec, pokrzywa, bratek, czystek, skrzyp polny)
 • na 6 miesięcy przed zabiegiem nie należy przyjmować doustnych retinoidów
 • na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania retinoidów miejscowych
CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją i badaniem lekarza, który dostosowuje ilość i częstotliwość zabiegów do potrzeb skóry. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie jest szczególnie bolesny. Pacjenci mogą odczuwać nieprzyjemne mrowienie oraz wzmożone uczucie ciepła. Krem znieczulający nakłada się na 30-40 minut przed zabiegiem. Przy najwyższych energiach >20 mJ i dużych powierzchniach w trosce o najwyższy komfort pacjenta, można zastosować lokalne znieczulenie w postaci iniekcji.

SCHEMAT TERAPII

W trakcie jednego zabiegu laserem frakcyjnym kontrolowanemu uszkodzeniu poddane jest od 20-48% powierzchni skóry. Pacjenci odczuwają natychmiastową poprawę stanu skóry po każdorazowym zabiegu. Proces odbudowy włókien kolagenowych powoduje, że proces leczenia postępuje a nawet nasila się w ciągu kilku, kilkunastu tygodni od zabiegu. Zsyntezowane pod wpływem stymulacji skóry białko oraz wymiana populacji starych komórek na młode zapewniają spektakularny, a co najważniejsze naturalny i szybki efekt zabiegu. Zabieg lasera frakcyjnego przynosi efekty porównywalne do zabiegów chirurgicznych, ale rekonwalescencja jest zdecydowanie krótsza. Typowa kuracja składa się z 3-6 sesji, częstotliwość zabiegów co 2-4 tygodnie.

ZALECENIA POZABIEGOWE:

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort podobny do reakcji po intensywnym opaleniu,  na skórze może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk. W przypadku wystąpienia takich dolegliwości, zaleca się stosowanie kremów przyspieszających regenerację.

Zaczerwienienie mija po 3-6 dniach, obrzęk nasila się po 2 dniach i po 3-4 znika. Później skóra nieco brązowieje i się złuszcza. Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu.

Niezbędnym elementem terapii jest ochrona przed słońcem, dlatego należy regularnie stosować kremy z wysokim filtrem 50 SPF przez co najmniej 30 dni po zabiegu.

Przez 5-7 dni po zabiegu należy unikać sauny, gorących kąpieli oraz alkoholu.

PRZECIWWSKAZANIA
 • ciąża i karmienie piersią
 • aktywna infekcja w obrębie leczonej zmiany (bakteryjna lub wirusowa np. opryszczka)
 • skłonność do keloidów lub bliznowaceń
 • obniżona odporność
 • cukrzyca
 • wykonane wcześniej zabiegi typu peelingi, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym  (4 tygodnie)

Dla bezpieczeństwa każdego z pacjentów to lekarz podejmuje decyzję o zakwalifikowaniu danej osoby do zabiegu.

Medycyna estetyczna lublin
CENNIK
ZABIEGCENA
CZOŁO500 ZŁ
BLIZNYOD 200 ZŁ DO 1000 ZŁ
BRZUCH CZĘŚĆ GÓRNA LUB DOLNA700 ZŁ
CAŁA TWARZ (BEZ OCZU)900 ZŁ
CAŁA TWARZ (Z OCZAMI)1200 ZŁ
CAŁY BRZUCH1200 ZŁ
DEKOLT800 ZŁ
DŁONIE500 ZŁ
NOS400 ZŁ
OKOLICA OCZU500 ZŁ
OKOLICE UST (ZMARSZCZKI PALACZA)500 ZŁ
PEELING LASEROWY CAŁA TWARZ600 ZŁ
PIERSIOD 900 ZŁ
POLICZKI600 ZŁ
POŚLADKIOD 1000 ZŁ
PRZEBARWIENIAOD 200 ZŁ DO 700 ZŁ
RAMIONA1800 ZŁ
ROZSTĘPYOD 200 ZŁ DO 1000 ZŁ
SZYJA800 ZŁ
TWARZ + SZYJA1600 ZŁ
TWARZ + SZYJA + DEKOLT2000 ZŁ

Dr Maciej Siembida – Pure Aesthetic – Medycyna estetyczna Lublin – Laser frakcyjny CO2