+48 500 228 500

NICI LIFTINGUJĄCE APTOS

NICI LIFTINGUJĄCE APTOS

NICI LIFTINGUJĄCE APTOS

Nici liftingujące Aptos to kombinacja specjalnych , estetycznych nici oraz metod ich implantacji, opracowana w 1996 roku przez dr Marlena Sulamanidze.  W Polsce otrzymała ona niezwykle prestiżową dla branży estetycznej nagrodę Perły Dermatologii Estetycznej dla najlepszego produktu do niechirurgicznego liftingu.

Nici liftingujące Aptos występują w postaci rozpuszczalnego lub stałego szwu i są wykorzystywane do liftingu, konturowania (modelowania) i rewitalizacji (wzmacniania tkanek) twarzy i ciała.

Nici liftingujące Aptos umożliwiają efektowny, nieoperacyjny lifting twarzy, wewnętrznej strony ud, brzucha, piersi, ramion, dłoni. Pozwalają osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez użycia skalpela i gwarantują natychmiastowy efekt, porównywalny z tradycyjnym liftingiem chirurgicznym.

Zabieg jest niemal bezinwazyjny i nie pozostawia na skórze żadnych widocznych śladów. Wprowadzona pod skórę nić posiada mikrowypustki, którymi zakotwicza się w tkankach, tworząc silne rusztowanie, umożliwiające osiągnięcie efektu liftingu i ujędrnienia skóry.

NICI LIFTINGUJĄCE – DLA KOGO JEST TEN ZABIEG?

Nici liftingujące Aptos rekomendowane są dla osób po 40 roku życia, których skóra utraciła młodzieńczy wygląd, pojawiły się pierwsze oznaki starzenia w obrębie twarzy i policzków, a jednocześnie skóra jest w zbyt dobrej kondycji, aby zastosować tradycyjny, chirurgiczny lifting.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Procedurę zabiegową wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, jednakże niektórzy pacjenci mogą mieć nieprzyjemne odczucia. Zwiększona wrażliwość na ból może być odczuwalna szczególnie w okresie menstruacji, dlatego nie zaleca się wykonywania korekcji w tym okresie.

JAKIE EFEKTY DAJE ZABIEG?

Jednym ze składników nici liftingujących Aptos jest kwas polimlekowy, który wywołuje efekt odmładzający, aktywuje naturalną rewitalizację skóry i spowalnia procesy starzenia od wewnątrz. W miejscu implantacji powstaje nowa, lepsza struktura tkanek. Następuje namnażanie fibroblastów, stymulacja produkcji kolagenu, tworzy się tkanka łączna włóknista. Skóra staje się bardziej elastyczna i gładka, a z biegiem czasu efekt postępuje.  Nici ulegają naturalnemu rozpuszczeniu po 12-15 miesiącach ale pozytywne efekty dla skóry utrzymują się do 5 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

PRZBIEG ZABIEGU

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa, w zależności od strefy zabiegowej, od 15 do 40 minut. Nici wprowadzane są pod skórę przy użyciu specjalnych technik implantacji. Po zabiegu występuje obrzęk i tkliwość obszarów zabiegowych. Może też wystąpić zasinienie.

Okres gojenia trwa 1-2 tygodnie, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia. W ciągu 24 godzin po zabiegu należy przykładać zimny kompres w obszarze zabiegowym. Przez okres kilku dni powstrzymywać się od picia gorących napojów i spożywania gorących posiłków. Zaleca się przecierać miejsca wkłucia środkiem antyseptycznym. W okresie około tygodnia od przeprowadzenia zabiegu zaleca się ograniczyć aktywność ruchową, nie stosować masaży, unikać wysiłku fizycznego, nie korzystać z zabiegów intensywnie rozgrzewających (np. sauna). W obszarze zabiegowym nie należy stosować żadnych zabiegów rozgrzewających przez okres 2- 3 miesięcy, przeciwwskazany jest też głęboki masaż i fizjoterapia.

PRZECIWWSKAZANIA

 • choroby autoimmunologiczne
 • ciąża i laktacja
 • zaburzenia psychiczne
 • kolagenozy
 • stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanego zabiegu
 • tendencja do bliznowacenia
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • nadciśnienie II i III stopnia
 • choroba niedokrwienna serca
 • wcześniej wprowadzone nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym

CENNIK

ZABIEGCENA
REWITALIZACJA WIOTKOŚCI BRZUCHA -EXCELLENCE ELEGANCE BODY4000 ZŁ
ŁAGODNY LIFTING PIERSI NIĆMI WCHŁANIALNYMI 5000 ZŁ
LIFTING CHOMIKÓW I MODELOWANIE ŻUCHWY - APTOS THREAD 2G OD 3000 ZŁ
ŁAGODNY LIFTING BRWI -APTOS NANO SPRING 1500 ZŁ
REDUKCJA MARIONETEK - APTOS NANO SPRING1500 ZŁ
REDUKCJA ZMARSZCZEK PALACZA (WOKÓŁ UST) - APTOS NANO SPRING1500 ZŁ
PODCIĘCIE BLIZNY - APTOS WIRE 700 ZŁ
REDUKCJA PODBRÓDKA - APTOS NEEDLE 2G OD 3000 ZŁ
LIFTING BRWI - APTOS NEEDLE 2GOD 3000 ZŁ
REWITALIZACJA SKÓRY WOKÓŁ OCZU - APTOS NANO VITIS1000 ZŁ

Dr Maciej Siembida – Pure Aesthetic – Medycyna estetyczna Lublin – Nici liftingujące APTOS

 
LASEROWE USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH CO2
LASEROWE USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH CO2

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA RF (VIVACE)
RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA RF (VIVACE)

LASER FRAKCYJNY CO2
LASER FRAKCYJNY CO2