MEZOTERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

+48 502 703 799
CO TO EST OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE?

Z wiekiem skóra traci blask i elastyczność, pojawiają się zmarszczki, bruzdy, przebarwienia. Wynika to ze spowolnienia procesu odnowy komórek – organizm przestaje sobie radzić z samodzielną regeneracją. Osocze bogatopłytkowe (tzw. „wampirzy lifting”) to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej ze względu na to, że jest całkowicie naturalny. Jest bardzo bezpieczny i daje spektakularne efekty. Osocze bogatopłytkowe z języka angielskiego – PRP (Platelet Rich Plasma) to autologiczny, stężony preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnych płytek krwi z powiązanymi z nimi czynnikami wzrostu. Dzięki czynnikom wzrostu zawartym we krwi następuje pobudzenie fibroblastów do namnażania, wydzielania kolagenu i elastyny, które przebudowują skórę. Rewitalizacja skóry twarzy możliwa jest dzięki tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR – Autologous Cellular Regeneration) – czyli regeneracji komórek skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych. Dajemy komórkom naszej skóry sygnał do odbudowy i rewitalizacji.

Osocze bogatopłytkowe to całkowicie naturalna i bezpieczna terapia odmładzająca, stymulująca organizm pacjenta do regeneracji komórek skóry i włosów. Rewitalizuje, ujędrnia, wygładza, pobudza wzrost włosów, poprawia koloryt cery.

DLA KOGO JEST OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym przeznaczona jest dla wszystkich tych, których skóra wymaga regeneracji i odbudowy. Z uwagi na wykorzystanie w pełni naturalnego preparatu z własnej krwi pacjenta zabieg jest idealny dla alergików. Szczególnie polecana dla osób, które pragną uzyskać naturalny efekt odmłodzenia skóry bez potrzeby przeprowadzania inwazyjnych procedur medycznych.

WSKAZANIA
 • rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni
 • skóra zmęczona, bez napięcia, o niejednolitym kolorze, skóra wysuszona, wiotka, pozbawiona blasku, z oznakami starzenia i zmniejszonej gęstości
 • fotostarzenie (photoaging)
 • korekcja zmarszczek i fałd
 • blizny i rozstępy
 • regeneracja skóry po inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej (regeneracja skóry, przyspieszenie gojenia)
 • wypełnienie blizn potrądzikowych
 • łysienie typu męskiego oraz w przypadku słabej kondycji włosów i złego stanu skóry głowy
 • dla pacjentów poszukujących produktów naturalnych
 • dla osób skłonnych do alergii
 • po przeszczepach włosów jako kuracja uzupełniająca
CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Zabieg jest odrobinę bolesny. Podawanie osocza bogatopłytkowego przypomina zabieg mezoterapii, przy pomocy bardzo cienkiej igły lekarz wprowadza uzyskany preparat w okolice wymagające odmłodzenia. W celu poprawy komfortu stosuje się znieczulenie miejscowe.

ZALECENIA PRZEDZABIEGOWE

Nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie. Zabieg mezoterapii z użyciem osocza bogatopłytkowego przeprowadzany w gabinecie to zabieg szybki i prosty. W pierwszej fazie lekarz pobiera określoną ilość krwi pacjenta do specjalnych probówek. Materiał poddawany jest wirowaniu w specjalnej wirówce medycznej. Otrzymane w ten sposób PRP o wysokim stężeniu podawane jest bezpośrednio po odwirowaniu w wybranej okolicy twarzy lub ciała. Zabieg wykonany techniką klasycznej mezoterapii w postaci iniekcji aktywowanego osocza lub liniowo wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry. W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie 3 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. Dla podtrzymania efektu zaleca się powtarzać zabieg co 6 miesięcy. Zabieg przeciw wypadaniu włosów można łączyć z zabiegami mezoterapii na wzmocnienie włosów z wykorzystaniem preparatów pobudzających wzrost.

ZALECENIA POZABIEGOWE

Bezpośrednio po zabiegi skóra jest zaczerwieniona, mogą pojawić się drobne krwiaki i obrzęk. Zmiany te ustępują samoistnie po paru dniach i nie wymagają leczenia. Po zabiegu zaleca się utrzymać skórę w czystości, unikać miejsc sprzyjających zakażeniom (sauna, basen) oraz solarium.

PRZECIWSKAZANIA
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby krwi
 • nowotwory
 • przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna)
 • opryszczka lub inny stan zapalny skóry
 • niewyrównana cukrzyca
DZIAŁANIA NIEPOŻĄDNE 

Prawidłowo pobrana i odwirowana krew oraz poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań.

 

CENNIK
ZABIEGCENA
NADPOTLIWOŚĆ PACH1400 ZŁ
NADPOTLIWOŚĆ DŁONI1400 ZŁ
NADOPTLIWOŚĆ STÓP2000 ZŁ
NADPOTLIWOSC SKÓRY OWŁOSIONEJ GŁOWY1200 ZŁ
NADOPTLIWOŚC CZOŁA900 ZŁ

Dr Maciej Siembida – Pure Aesthetic – Medycyna estetyczna Lublin – Osocze bogatopłytkowe