KOLAGEN NITHYA

+48 500 228 500
CO TO JEST KOLAGEN NITHYA?

Kolagen jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie i  znajduje się w większości tkanek i narządów. Jest białkiem włóknistym, które w organizmie ludzkim stanowi on około 33% wszystkich białek. W skórze dominującą formą jest kolagen typu I (85-90%) będący jej włóknistą podporą oraz typ III (do 15%), który oplata włókna typu I, odpowiadając za ich prawidłowe ułożenie oraz sprężystość. W skórze jest go najwięcej a jakość i ilość jego włókien odpowiada na strukturę skóry i determinuje jej kondycję. Głównym jego zadaniem w tkankach jest utrzymanie spójności struktury, jej sprężystości oraz wytrzymałości na rozciąganie. Wraz z upływem czasu dochodzi do zachwiania równowagi – więcej kolagenu ulega rozpadowi niż organizm jest w stanie wyprodukować. Skutkuje to utratą odpowiedniego poziomu nawilżenia, skóra staje się cieńsza i wiotka, traci jędrność. Tych procesów nie jesteśmy w stanie zahamować, natomiast dzięki kolageowi Nithya jesteśmy w stanie te procesy znacząco spowolnić wspomagając skórę poprzez dostarczanie jej odpowiedniej ilości kolagenu. Preparat kolagenowy Nithya jest silnym biostymulatorem, który uaktywnia naturalne procesy regenracyjne skóry.

JAK DZIAŁA KOLAGEN NITHYA? 

Nithya składa się z mikrocząsteczek  kolagenu typu I. Opatentowana technika produkcji, bez użycia enzymów proteolitycznych z wykorzystaniem suszenia sublimacyjnego pozwala otrzymać tak “czysty“ produkt.  Specjalny proces produkcji nie degraduje struktury białka i nie powoduje powstawania dodatkowych wiązań pomiędzy aminokwasami ani konieczności jego sieciowania w celu stabilizacji. Dlatego też kolagen Nithya jest w pełni zgodny z kolagenem „natywnym”, własnym, ponieważ posiada przestrzenną strukturę mikrowłókien w postaci potrójnej helisy, niezmienioną masę cząsteczkową oraz kolejność łańcucha polipeptydowego. Stąd też brak jego właściwości antygenowych. Eliminuje to konieczność wykonywania wstępnych testów alergologicznych przed zabiegiem. Podanie preparatu umożliwia terapię każdego rodzaju skóry, a zabiegi mogą być wykonywane niezależnie od wieku. Wspomagamy w ten sposób naturalnie zachodzące w skórze procesy odnowy komórkowej i dbamy o to, aby zachowała ona jak najdłużej zdrowie i dobrą jakość.

W przypadku skóry z widocznymi oznakami starzenia, zmarszczkami, wiotkością terapia kolagenowa mocno kondycjonuje i odmładza skórę, przywraca gęstość, napięcie i elastyczność. Zabiegi mogą być wykonywane nawet na najdelikatniejszych obszarach ciała, takich jak okolice oka, ust, na delikatnej skórze szyi, dekoltu czy grzebietów dłoni oraz innych części ciała w zależności od potrzeb.

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO ZABIEGU?
  • terapia przeciwstarzeniowa (anti-aging)
  • nadmierna wiotkość skóry
  • utrata blasku, nierównomierny koloryt skóry
  • fotouszkodzenia skóry
  • blizny atroficzne i przerostowe
  • blizny potrądzikowe i pooparzeniowe
JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Procedura zabiegowa jest małoinwazyjna i dzięki znieczuleniu miejscowym komfortowa dla pacienta. Zawiesinę podaje się za pomocą igieł o małym rozmiarze [30G] głęboko do skóry właściwej lub na głębokości granicy między skórą właściwą a tkanką podskórną, korzystając z techniki nakłuwania. W trakcie podawania preparatu może być odczuwalne lekkie uczucie rozpierania i pieczenia, które szybko ustępuje. Po zabiegu mogą pojawić drobne siniaczki w miejscach wkłuć, które ławo ukryć pod makijażem. Sam zabieg trwa od 15 do 25 minut w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi.

JAKICH EFEKTÓW MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ?
  • długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry
  • poprawa gładkości i elastyczności skóry
  • skóra zyskuje świeży wygląd i młodzieńczą witalność
  • spłycenie oraz zauważalna redukcja zmarszczek
CENNIK
ZABIEGCENA
LINERASE KOLAGEN I - 1 AMPUŁKA 5 ML1000 ZŁ
NYTHYA FACE KOLAGEN I – 1 AMPUŁKA 5 ML1000 ZŁ
NYTHYA BODY KOLAGEN I – 1 AMPUŁKA 5 ML1200 ZŁ
NYTHIA PIANKA Z KOLAGENEM DO SAMODZIELNEGO STOSOWANIA200 ZŁ

Dr Maciej Siembida – Pure Aesthetic – Medycyna estetyczna Lublin – Kolagen Nithya

Medycyna estetyczna lublin