DERMAMELAN – TERAPIA DEPIGMENTACYJNA

+48 500 228 500

Cosmelan/ Dermamelam jest jedną z najskuteczniejszych kuracji na przebarwienia o podłożu hormonalnym. Program terapii Cosmelan, Dermamelan jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry. Przebarwienia ulegają redukcji o 95% w dość szybkim czasie – pomiędzy 8 a 21 dniem – w zależności od osobniczych skłonności pacjenta. Kuracja Cosmelan, Dermamelan, nie eliminuje  skłonności do powstawania przebarwień – dlatego też istotne jest aby korzystać z wiedzy, którą przekazuje pacjentowi lekarz. Preparat można stosować do każdego rodzaju skóry i przebarwień o różnej etiologii. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma), przy skórze tłustej lub mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory, dodaje skórze blasku oraz stymuluje odnowę kolagenu.

Kurację Cosmelan, Dermamelan można stosować cały  rok.

WSKAZANIA DO TERAPII COSMELAN, DERMAMELAN
 • Przebarwienia
 • Plamy posłoneczne
 • Ostuda (przebarwienia hormonalne)
 • Piegi
 • Plamy starcze
MECHANIZM DZIAŁANIA

Cosmelan/ Dermamelan są to preparaty nowej generacji o silnym działaniu depigmentacyjnym. Mechanizm działania jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny- barwnika, który odpowiada za koloryt naszej skóry. Nadmierne nagromadzenie melaniny powoduje powstanie brązowych lub brunatnych plam, szczególnie w okolicach odsłoniętych takich jak: twarz, dekolt, ręce, ramiona. Do czynników sprzyjających powstawaniu plam barwnikowych jest proces starzenia się skóry będący konsekwencją nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne, pewna skłonność osobnicza oraz wpływ hormonów (ciąża, tabletki antykoncepcyjne).

SCHEMAT TERAPII

Etap 1 dobywa się w gabinecie lekarskim i polega na nałożeniu przez lekarza na skórę maski z preparatu Cosmelan 1/ Dermamelan Maska pozostaje na skórze przez kilka godzin, po czym jest zmywana przez pacjenta w domu. Czas aplikacji maski wynosi kilka godzin i jest dokladnie dostowowana przez lekarza w zależności od typu skóry.

Etap 2 – to kontynuacja terapii w domu kremem Cosmelan 2/ Dermamelan przez pacjenta. Pozwala to podtrzymać i pogłębić efekt zabiegu.

Chociaż pod koniec pierwszego tygodnia będzie już widoczna wyraźna poprawa stanu skóry i rozjaśnienie przebarwień, to kuracja musi trwać przynajmniej 3 miesiące.

Skrócenie bądz przerwanie terapii może spowodować powrót do stanu wyjściowego i konieczne będzie powtórzenie kuracji, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, ale jedynie ją przerywa.

W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających, w przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte. Po zakończeniu kuracji trzeba także pamiętać o stosowaniu odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych z faktorem SPF 50.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Sam zabieg jest niebolesny natomiast w trakcie 2 pierwszych dni po zabiegu i w przypadku cer bardzo wrażliwych, skóra może być zaczerwieniona oraz napięta. Dodatkowo pacjent może odczuwać pieczenie. Jest to reakcja jak najbardziej normalna. Należy wówczas zwiększyć częstotliwość aplikacji kremu łagodzącego

KIEDY POWSTAJE I JAK DŁUGO URZYMUJE SIĘ EFEKT?

Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach. Osoby o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95% jeśli pacjent przestrzega kuracji wg wskazań lekarza.

PRZECIWWSKAZANIA
 • ciąża i laktacja
 • depilacja (przeciwskazanie względne),
 • epilacja laserowa (należy odczekać 2 tygodnie po zabiegu),
 • trądzik w fazie aktywnej (przeciwskazanie względne),
 • słońce/ekspozycja na promieniowanie UV
 • skłonność do powstawania bliznowców
PRZECIWWSKAZANIA WZGLĘDNE
 • opryszczka w fazie aktywnej,
 • aktywne stany zapalne,
 • peelingi chemiczny (należy odczekać 1 tydzień po zabiegu),
 • roacutan (należy odczekać około 6 miesięcy po zakończeniu kuracji),
 • pochodne witaminy A stosowane zewnętrznie (należy odczekać 2 tygodnie po zabiegu).
CENNIK
ZABIEGCENA
COSMELAN/DERMAMELAN1500 ZŁ

Dr Maciej Siembida – Pure Aesthetic – Medycyna estetyczna Lublin – DERMAMELAN – TERAPIA DEPIGMENTACYJNA

Medycyna estetyczna lublin